Header widget area left
Header widget area right

Bunkové soli

„Obnova bunky a tým aj celého tela je výsledkom vyrovnania deficitu anorganických solí.“ (Dr. W.H.Schüssler)

Bunkové soli tvorí súbor dvanástich základných minerálnych solí, nevyhnutných pre život, ktoré sú pripravené spôsobom umožňujúcim ich rýchle a efektívne vstrebávanie priamo do buniek a tkanív ľudského tela. Z tohto dôvodu sa nazývajú aj tkanivové soli.

Ich rovnováha a správny pohyb sú nevyhnutné pre udržanie zdravia. Narušením rovnováhy sa rozumie stav, kedy sa minerálna látka z buniek vylučuje, čo má za následok jej deficit vo vnútri bunky, hoci napr. v krvi, čiže mimo bunky, môže byť hladina tej istej látky znížená, normálna, no často býva dokonca aj zvýšená. V nemecky hovoriacich krajinách sú rozšírené ako Schüsslerove soli. Vďaka dlhej tradícií disponuje táto metóda bohatými empirickými znalosťami pre ich využitie v liečbe, samoliečbe a prevencii.

logo biomineral_BIELA

Súbor základných solí tvorí 12 minerálnych zlúčenín draslíka, sodíka, vápnika, horčíka, kremíka a železa (ako sírany, fosforečnany, chloridy alebo oxid). Ich zastúpenie je v tkanivách a bunkách nesmierne významné.

Súbor doplnkových solí predstavujú minerálne látky, ktoré bývajú v ľudskom organizme kvantitatívne menej zastúpené, niektoré z nich sú prítomné dokonca len v stopových množstvách: mangán, chróm, meď, selén, zinok a jód. Najvýznamnejšie zastúpenie má zinok.

Kompletné informácie o biochemických tkanivových soliach nájdete na stránkach:
http://www.bunkovesoli.sk alebo v zahraničnej literatúre.

Ponúkame vám:
kompletný sortiment základných, doplnkových, ako aj viaczložkových bunkových solí značky Biomineral D6®,
čisto prírodnú kozmetiku s obsahom 12 základných bunkových solí, medi a zinku Biomineral Care a 100% prírodnú zubnú pastu s obsahom bunkových solí Biomineral Dent. Všetky tieto prípravky sú vyrábané našou partnerskou firmou Biomineral s. r. o. na Slovensku. Farmaceutky v našej lekárni Vám ochotne poskytnú odborné poradenstvo k výberu a užívaniu pre Vás vhodných bunkových solí.

Ak Vás systém bunkových solí oslovil a máte záujem získať o ňom hlbšie vedomosti, môžete sa zúčastniť na kurze „Biochémia Dr. Schűsslera“ (kontakt: zaneta@biomineral.sk), prípadne si prečítať publikáciu Bunkové soli (Truplová-Brachňáková, Trupl, 2018).

12 ZÁKLADNÝCH SOLÍ:

                Kali Phos

                Nat Sulph

                Kali Mur

                Calc Fluor

                Mag Phos

                Kali Sulph

                Nat Phos

                Calc Sulph

                  Silicea

                Calc Phos

                Nat Mur

                Ferr Phos

VIACZLOŽKOVÉ SOLI:

              Biokomplex

              Biokomplex SF

              Antioxidant

              OSTEOKOMPLEX

DOPLNKOVÉ SOLI:

              Cuprum · Meď

          Chromium · Chróm

                Iodium · Jód

      Manganum · Mangán

              Selenium · Selén

              Zincum · Zinok