Header widget area left
Header widget area right

Bachove kvetové esencie

„Zdravie závisí od toho, či sme v harmónii s vlastnou dušou.“ (Dr. Edward Bach)

Bachove kvetové esencie sa používajú na podporu človeka pri problémových emocionálnych stavoch, ktoré ústia do jeho fyzických zdravotných ťažkostí (psychosomatických ochorení). Súbor 38 kvetových esencií je výsledkom dlhoročnej práce anglického lekára – chirurga, patológa, bakteriológa a homeopata Dr. Edwarda Bacha (1886 – 1936). Pri výskume ho podnecoval záujem o zodpovedanie otázky: „Ako je možné, že v klinickej praxi sa objavujú prípady, kedy pri expozícii patogénu dvom pacientom, ktorých vyšetrenia indikujú rovnaký zdravotný stav, jeden z nich ochorie a druhý nie?“. To ho inšpirovalo k úvahám o ochoreniach s psychogénnou etyológiou (strach, neistota, osamelosť, neprimeraný záujem o niektoré skutočnosti, precitlivelosť na niektoré vplyvy alebo myšlienky, atď.), pričom si všimol psychoprofylaktické účinky niektorých rastlín. Inšpirovaný prácou Samuela Hahnemanna, pripravoval esencie spôsobom, ktorý je nápadne podobný výrobe homeopatických liekov. Jedná sa o doplnkovú metódu pri prekonávaní psychosomatických ťažkostí, avšak v žiadnom prípade nie je považovaná za náhradu psychoterapie!

healing herb
Ponúkame vám:
Bachove kvetové esencie anglického výrobcu Healing Herbs, používajúceho originálne postupy Dr. Bacha.

Požadovanú zmes vám pripravíme na počkanie z matičných tinktúr. Ponúkame aj špecifickú zmes „Päť kvetov“ vo forme kvapiek, spreju, granúl alebo krému – takisto od anglického výrobcu Healing Herbs.

Pri výbere esencií poskytujeme aj odborné poradenstvo.

 

Bachove kvetové esencie nemajú nežiadúce účinky a s veľkým úspechom ich používame aj u detí, zvierat a tehotných žien. Esencie sa užívajú buď samostatne alebo v zmesi maximálne siedmych esencií. Požadovanú zmes vám pripravíme na počkanie z matičných tinktúr.

Zmes „Päť kvetov“ alebo krízová esencia je špecifická kombinácia 5 Bachových kvetových esencií (devätorník peniažkový, plamienok, slivka, netýkavka a bledavka). Býva dostupná v kvapkách, v kréme alebo v granuliach (podobne ako granulované homeopatiká). Je výbornou prvou pomocou v kríze a pri akútnych stavoch ako stres, tréma, šok, pocit na odpadnutie, strach zo skúšky, akútna bolesť, úraz, popálenie, očkovanie, ovčie kiahne a pod. Esencie Päť kvetov veľmi dobre zaberajú na akútne stavy u bábätiek (kedy máme často len málo možností spracovania šoku alebo akútneho stresu) a odporúčame ich aj na odbúranie popôrodného šoku.

Ako si vybrať Bachove kvetové esencie?
Princípom Bachovej terapie je harmonizácia emocionálneho a psychického napätia.
Dr. Bach bol presvedčený, že príčinou mnohých chorôb je práve nevyrovnanosť, nerovnováha v psychike a emocionalite a negatívny stav mysle.
Esencie, ktorým zasvätil svoj život, pomáhajú obnoviť psychickú a emocionálnu rovnováhu.

Pripravujeme pre vás titulky k výborným študijným videám o
Bachových kvetových esenciách od Juliana Barnarda, ktoré si
budete môcť bezplatne pozrieť na našej webovej stránke.

Študijné videá o Bachových kvetových esenciách v Anglickom jazyku : www.bacheducationalresource.org/en/

Ďakujeme za Vašu trpezlivosť :-).