Header widget area left
Header widget area right

Homeopatia

„Najväčším ideálom liečby je rýchle, jemné a trvalé prinavrátenie zdravia.“ (Samuel Hahnemann)

Jedná sa o holistický (celostný) prístup k liečeniu, nakoľko pri výbere najvhodnejšieho homeopatického lieku sa vždy zvažujú významné bio-psycho-sociálne súvislosti daného pacienta. Etymológia slova „homeopatia“ sa odvodzuje od dvoch gréckych slov: homeo (podobný) a pathos (trpiaci), čím poukazuje na princíp narábania s takýmto druhom lieku. Optimálne totiž je podať pacientovi liek, ktorý je svojím symptomatickým obrazom najviac podobný príznakom, ktorými pacient trpí. Jedná sa teda o liečbu podobného podobným. Za otca homeopatie je považovaný nemecký lekár 19. storočia Samuel Hahnemann, ktorý vo svojich pozorovaniach vychádzal z Hippokrata a Paracelsa.

Ponúkame vám:
INDIVIDUÁLNA PRÍPRAVA HOMEOPATICKÝCH LIEKOV A HOMEOPATICKÝCH MASTÍ PRIAMO U NÁS V LEKÁRNI, alebo homeopatické monokomponentné a polykompozitné lieky spoločnosti BOIRON a polykompozitné lieky spoločnosti HEEL. Zároveň vám ponúkame poradenstvo v oblasti akútnej homeopatie (respiračné ochorenia, úrazy, pôrod, atď.)

Zoznam ponúkaných homeopatických liekov nájdete nižšie na tejto stránke a na našom eshope.

Vzdelávanie

 

Zoznam ponúkaných homeopatických liekov (monokomponentov) v rôznych homeopatických potenciách. Gramáž: 5 g, cca 100 ks globúl; Cena: 3,00 EUR