Header widget area left
Header widget area right

Fytoterapia

Fytoterapia je liečba pomocou využitia liečivých rastlín. Túto prírodnú liečbu zrejme pozná každý z nás. V našej lekárni nájdete rôzne liečivé bylinné čaje, tinktúry z liečivých rastlín, prírodné bylinné kvapky, bylinné maste, veľký výber prírodných éterických silíc, zdravé za studena lisované bio oleje, ale aj tradičnú čínsku medicínu.

Liečivé bylinné čaje

Tinktúry z liečivých rastlín

Éterické silice

Tradičná čínska medicína

Oleje z liečivých rastlín

Široký sortiment sypaných bylín (prednostne vo farmaceutickej kvalite od slovenského dodávateľa, firmy Hanus z Nitry, ale aj od iných dodávateľov, ako napr. Juvamed, Valdemar Grešík, Agrokarpaty, prípadne rôzne už hotové čajové zmesy, ako napríklad Himalájske Ajurvédske zmesy liečivých bylín a korenín od česko-slovensko-nepálskeho dodávateľa Everest Ayurveda s.r.o.). Zároveň Vám ponúkame vám naše originálne a dlhoročnou skúsenosťou overené receptúry bylinných zmesí. Receptúry zostavila alebo zozbierala naša vedúca farmaceutka a odborná zástupkyňa PharmDr. Žaneta Truplová Brachňáková, ktorá v roku 2003 lekáreň založila. Niektoré osvedčené receptúry pochádzajú od našich zákazníkov a od známych bylinkárov Zentricha a Janču.

Široký sortiment jednozložkových tinktúr z liečivých rastlín, prednostne od českého dodávateľa Herba Vitalis a od slovenského dodávateľa AFRA, kompletný sortiment tinktúr z bylinných zmesí od slovenského dodávateľa J. V. Valovič.

A tiež široký výber prírodných éterických silíc od slovenského dodávateľa Hanus vo farmaceutickej kvalite, či od osvedčených výrobcov Nobilis Tilia alebo Saloos.

Našu ponuku dopĺňajú bylinné preparáty tradičnej čínskej medicíny dvoch rôzných spoločností. Vybrať si môžete zo značiek TCM Herbs® a TCM Bohemia.

Ponúkame vám rad zdravých bio olejov, lisovaných za studena od slovenských dodávateľov BIOPURUS, Jaroslav Ovčarič, BIOPURUS a Saloos, prípadne od českého dodávateľa Nobilis Tilia. Tie si,na rozdiel od bežných rafinovaných olejov, zachovávajú veľké množstvo nasýtených, ako aj nenasýtených mastných kyselín, minerálov a široké spektrum vitamínov A. Lisovanie za studena je najšetrnejší spôsob získavania oleja z rastlín.