Header widget area left
Header widget area right

Aromaterapia a rastlinné silice

Aromaterapia je liečba 100% prírodnými látkami prchavého charakteru, s charakteristickou vôňou, ktoré nazývame tiež silice. Silice (starší názov esenciálne oleje) sú zmesi prchavých olejovitých látok s liečivými účinkami. Rastlinám slúžia na ochranu pred škodcami, preto všetky silice majú protiplesňové, antivirotické, antibakteriálne a repelentné účinky v intenzite, ktorá závisí od druhu oleja. Silice sú čisto prírodné výťažky bez akýchkoľvek iných prídavných látok. Získavajú sa z rastlín prostredníctvom destilácie vodnou parou, prípadne lisovaním. Čím je potrebné väčšie množstvo rastliny na získanie éterického oleja, tým je silica vzácnejšia.
Účinok rastlinných silíc na človeka je komplexný. Pôsobia ako na fyzické telo, tak aj na našu psychiku. Vône pôsobia na limbický systém (amygdalu a hippokampus), ktorý súvisí s emóciami a pamäťou. Inhalovať je možné pomocou vonnej lampy, difuzéra, inhalačnej tyčinky, priestorového spreja, ale aj pri natieraní kozmetického prípravku alebo masážneho aromaterapeutického oleja.

Ponúkame silice od slovenského dodávateľa Hanus, ktoré sú vďaka svojej farmaceutickej kvalite vhodné aj na vnútorné použitie. Okrem toho, ponúkame aj silice od overených výrobcov Nobilis Tilia a Saloos. V ponuke máme aj unikátne aromaspreje na osvieženie priestoru vlastnej výroby alebo od výrobcu Aura-Soma.

Zoznam ponúkaných prírodných silíc (uvádzané ceny sú orientačné, menia sa v závislosti od dodávateľa) :

hanus_bylinne_pripravky_logo

Aromaspreje do priestoru

Aromaspreje na osvieženie priestoru vlastnej výroby sme pre Vás pripravili v spolupráci s pánom Dr. Petrom Hanusom. Esencie sme starostlivo vyberali tak, aby ľuďom pomáhali harmonizovať priestor tým, že sprostredkujú pozitívnu energiu danej farby a vône. Zároveň sme sa snažili o ich cenovú dostupnosť.

Zatiaľ vám ponúkame tieto kombinácie:
Ružová – láska, bezpečie
Červená – energetizácia, vitalita
Oranžová – uvoľnenie stresu
Žltá – osvieženie, relaxácia, pocit domova
Zelená – čistenie a vytváranie priestoru
Modrá – upokojenie
Magenta – duševná regenerácia, meditácia
Biela – čistota, meditácia

na dom
hanus_bylinne_pripravky_logo